27.10.2011. Посвячення нових офісних приміщень ВВП "Місіонер"

 

 

 

 

У четвер 27 жовтня 2011 р.Б. о 16:00 год. було урочисто посвячено нові офісні приміщення ВВП “Місіонер”. Обряд посвячення здійснив впр. о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні.

Видавнича діяльність Василіянського Чину бере свій початок з XVI-XVII століть. Та найбільше вона розвинулася наприкінці XIX ст. – на початку XX ст., коли у 1895 році монахи Чину св.Василія Великого (ЧСВВ) заснували у м. Жовкві на Львівщині друкарню. До 1939 року було видано велику кількість богослужбової, катехитичної, літургічної літератури, прозових і поетичних творів релігійного змісту, дитячої духовної літератури та ін.

З виходом УГКЦ з підпілля Отці Василіяни відновили свою видавничу діяльність. У Жовкві було повернено друкарню історичним власникам, а у Львові у приміщеннях монастиря розмістилася редакція. Але вже з того часу Управа Провінції та дирекція видавництва думали про окремі офісні приміщення.

Стараннями о. Дам’яна Кастрана, ЧСВВ, на початку 90-их років минулого століття, на той час Економа Провінції, було придбано приміщення що по вул. Татарській, 10, які спершу служили як складські приміщення і актовий зал – корпус, що знаходиться сьогодні за адресою вул. Б. Хмельницького, що (поруч з монастирем святого Онуфрія).

У 2005 році Управа Провінції призначила директором видавництва впр. о. Климентія Стасіва, ЧСВВ. За час його керівництва видавнича діяльність розвинулася ще більше: було видано багато цінних книг з вчення Церкви, творів Йосифа Рацінґера, теперішнього Папи, науково-популярної літератури та багато інших. Кожного року ВВП “Місіонер” стає лауретом і переможцем різних міжнародних книжкових форумів.

Декілька років тому було відкрито нову церковну крамницю по вул. Б. Хмельницького, 40.

Два роки тому розпочалися ремонти у другому корпусі складських приміщень з метою створення офісних приміщень та для ще ефективнішої праці видавництва. Цю працю було успішно завершено в жовтні цього року й урочисто посвячено.

У вітальному слові о. Протоігумен наголосив на важливості цієї події та побажав Божого благословення та успіхів у цій місії проголошення Слова Божого за допомогою друкованого слова.

Отець Климентій зі своєї сторони подякував усім, хто був причетний до цієї події: тодійшній Управі Провінції в особі о. Василія Мендруня, ЧСВВ, о. Дам’яну, п. Мар’яну Лозинському, першому директору видавництва після виходу УГКЦ з підпілля, п. Миколі Гайді, архітектору, який, за словами о. Климентія “з нічого вміє зробити щось”, усім працівникам видавнитцва та друкарні.

Нехай же Господь благословить видавничу працю Отців Василіян та усіх працівників ВВП “Місіонер” для успішного голошення Слова Божого за посередництвом книги.

 

о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

 

Фото посвячення нових  приміщень: http://www.missioner.com.ua/index.php?level_path=0-7-619© "Місіонер", 2008 р ; розроблено в Soltech