11 14 листопада 2010 року

УЧАСТЬ "МІСІОНЕР" У XIII МІЖНАРОДНОМУ ЯРМАРКУ "МЕДВІН: КНИЖКОВИЙ СВІТ 2010" У КИЄВІ

 

 

 

Видавництво «Місіонер»

на XIII Київському книжковому ярмарку

 

Друковані видання займають щораз вагоміше місце у житті сучасної людини, тому книжковий ринок просто змушений жвавіше реагувати на потреби і смаки суспільства. Та чи кожна книжка здатна дати поживу для розуму і душі та задовольнити тонкий літературний смак читача? Адже чимало видань свідчать, що проповідування істини є лише бізнес-планом. Та про все по порядку.

11-14 листопада 2010 року в Києві проходив ХІІІ Київський міжнародний книжковий ярмарок «Медвін: Книжковий світ – 2010», у якому взяли участь близько трьохсот українських видавництв. Видавництво «Місіонер» привезло до Києва і уже відзначені на Львівському книжковому форумі видання, і новинки, зокрема збірку поезій о. Василя Мендруня, ЧСВВ, «Нетонучий ковчег», книжку «Ніч сповідника. Парадокси малої віри у постоптимістичну епоху» Томаша Галіка, «Псалми – молитва народу Божого. Практичний порадник для молитви псалмами» о. Анастасія Кабаля, ЧСВВ, «Небо насущне. Польська релігійна поезія Понтифікату Івана Павла ІІ» (упорядник Р.Крамар).

Ярмарок відбувався у виставковому комплексі «Спортивний» поблизу Республіканського стадіону. І хоч на календарі – середина осені, і сонце зігрівало ще зовсім по-літньому, проте протягом перших днів ярмарку кияни та гості столиці лишень зрідка походжали між стендами видавництв.

«А що в нас тут?» – злетіло з уст літнього чоловіка. «Це щось… щось надзвичайне, божественне!» – пролунав жіночий голос у відповідь. Такою була реакція декого з відвідувачів стенду видавництва «Місіонер». Дехто швиденько йшов геть, наче злякався чи то самої назви видавництва, чи сакральних зображень, використаних в оформленні видань. Відчувалася боязнь бодай поглядом торкнутись чогось вищого, святого, сокровенного, тобто усього того, за чим насправді тужить спрагле людське єство.

Для духовної порожнечі була запропонована т.зв. «альтернатива» видавництв, маркетинг яких побудовано, безперечно, на споживацьких смаках. Це зазвичай гностична, езотерична, магічна література.

Мабуть, було це в планах Божого Провидіння, що «Місіонер» побував на книжковому ярмарку «Медвін» та своєю присутністю нагадав усім правдиві витоки їхньої духовності – не від якоїсь невідомої і втаємниченої язичницької віри, а від благословенної проповіді апостола Андрія на київських пагорбах та від Володимирового хрещення України.

Побіля стенду видавництва знову людно. «Що «Місіонер» може запропонувати з царини сакрального мистецтва, історії?» «Які нові переклади відомих богословів пропонує нам видавництво з Жовкви?» Картина змінилася… Ось «Місіонер» зустрів читача, спраглого слова правди: і щодо доктрини, і щодо історії, і щодо богословського вчення. Спостерігалося неабияке зацікавлення книгами, що відкривають і пояснюють християнські традиції, філософськими працями. Тішила серце турбота матерів про своїх діток, які охоче купували дитячі книжечки, щоб, плекаючи знання рідної мови, навчати їх правди про Бога.

Місія – це незрівнянно більше, ніж просто усвідомлена відповідальність чи обов’язок. Видавництво «Місіонер» бачить перед собою саме таку місію – нести Боже слово людям, де б вони не проживали і які б виклики світу не зустрічали в своєму житті. Тож наступного року видавництво обов’язково візьме участь у Київському міжнародному книжковому ярмарку і потішить читачів новими вартісними виданнями.

 

о. Роман Безпалько

головний редактор Видавництва «Місіонер»© "Місіонер", 2008 р ; розроблено в Soltech