о. Баттіста Мондін

 

ФІЛОСОФ, БОГОСЛОВ, ВЕЛОСИПЕДИСТ

Баттіста Мондін народився у Монте ді Мало (Віченца) 29 липня 1926 року. Він закінчив студії філософії та богослов’я у Конґреґації Місіонерів Ксав’єріанців, членом яких він є й досі. Учень Пауля Тілліха, Георгія Флоровського, Вернера Єґера, Гаррі Вульфсона та багатьох інших провідних вчених в царині гуманітарної освіти в Гарвардському університеті о. Баттіста Мондін перейняв від них мужність і силу віри в вищість буття (про що навчав Тілліх), любов і пошану до святоотцівської (Флоровський) та давньогрецької думки (Єґер), вміння творити епічний синтез філософсько-богословських вчень (Вульфсон).

   Отець Мондін – це захоплюючий історик філософії, самобутній культуролог, експерт у філософській антропології і метафізиці, вчений енциклопедичних знань. До його творчого наукового доробку належать численні публікації в наукових журналах (близько трьох тисяч), понад сімдесять книг. Він автор п’ятьох енциклопедичних словників.  Мондін підготував велике число докторів філософії для цілого світу і сам отримав від багатьох університетів світу почесну наукову відзнаку Doctor honoris causa. Отець Мондін був довголітнім деканом філософського факультету Папського університету Урбаніана, де навчалося чимало наших співвітчизників. Як доповідач взяв участь у пятдесяти Міжнародних конгресах Європи, Сполучених Штатів Америки і майже всіх країн Південної Америки.

   Та ось його вердикт сучасній культурі. “Людина Третього тисячоліття не може залишатися непевною і невизначеною поміж дріб’язкових певностей науки і незглибимими таїнствами релігії. Натомість, вона повинна навчитись добре маневрувати отим невеличким плотом, яким є її розум, однак не для того, щоб намагатися втекти на ньому у примарний світ ілюзій, а головно для того, щоб уникнути пастки ілюзивних образів платонівської печери пам’яті, якими сьогодні переповнена певна псевдо-культура, черпаючи з неї більше інформації, ніж знання. Людина за своєю природою вже є філософом і коли вона не практикує філософії, то може себе вважати незавершеною людиною: таким собі “печерним чоловіком”.

Переклади творів о. Баттісти Мондіна на українську мову здійснені Видавництвом "Місіонер":

Онтологія і метафізика. – Жовква : Місіонер, 2010. – 284 с.

Філософія релігії і теодіцея. – Жовква : Місіонер, 2012. – 208 с.

 

фотогалерея:

http://www.missioner.com.ua/index.php?level_path=0-7-745© "Місіонер", 2008 р ; розроблено в Soltech