Лідія Купчик

 

Біографічні відомості

 

 

Народилася 3 травня 1944 р. у м.Сянок (Польща), куди родичів закинули воєнні події.

Батько – Степан Купчик, працював у "Маслосоюзі", в період радянської влади – у Львівському аптекоуправлінні.  Мати – Володимира, з дому Лиско – вчителька.

Від 1948 року проживає у Львові.  У 1951-1961 рр. навчалася у СШ № 36.

У 1967 р. закінчила Львівський політехнічний інститут, отримавши кваліфікацію інженера–електрика. Працювала інженером у проектних інститутах "Сільенергопроект" та "Діпроміст".

Паралельно навчалася на вечірньому відділенні Львівського держуніверситету ім.І.Франка, в 1976 році отримала кваліфікацію філолога, викладача української мови і літератури. Працювала вихователем-методистом у дитячій дошкільній установі №131 м.Львова.

У 1992 –2006 рр. працювала інтерв'юером в Інституті Історії Церкви.

З початком українського відродження брала активну участь у відновленні і праці Союзу Українок, часто публікувала статті, присвячені постатям видатних українських жінок та діяльності СУ.

У 1995 році, прагнучи розширяти громадянський рух українського жіноцтва, залучати до громадської праці все ширші верстви українок, включилася у заснування Всеукраїнської Ліги Українських Жінок, протягом останнього десятиліття виконує обов'язки голови Львівської міської організації ВЛУЖ.

Будучи правнучкою видатного галицького душпастиря о.Михайла Цегельського, внучкою отця-декана Володимира Лиска і племінницею Блаженного священомученика Романа Лиска, найбільшої ваги надає плеканню і поширенню серед українського народу християнських засад та дослідженню і висвітленню новітньої історії Української Церкви та України взагалі.

Є автором численних статей про видатних українських священиків та славні історичні постаті. У 1999 році видала книгу "Без зерна неправди" /Спомини отця-декана Володимира Лиска/, у 2001 році побачила світ її книга "Третій удар" /Долі галицьких отців-деканів/, у 2002 – книга "Світло Вчительки" та редагована нею книга "Родом зі Струсова /Розповіді про Цегельських/". У 2007 році видала книгу "Дзвони пам'яті" (збірник сценаріїв). У 2009 р. вийшла книга "Роман Лиско – блаженний слуга Бога та вірний син України".

У 2009 р. вела на радіо «Воскресіння» цикл радіопередач «Життєносні Стовпи Церкви», а в 2010 р. – цикл радіопередач "Духовні матері українства".

Має троє синів - Ростислава, Любомира і Володимира -  та чотирьох внучок.

 

 

 

 © "Місіонер", 2008 р ; розроблено в Soltech